2025. 12. 26. 07:57 » interjú » U2512
szöveg: Underworld
Gerő András (Auraleak / Kill Monday Management)
„2009–2010 körül járhattunk, még javában gimis voltam. Elmentünk egy elképesztően kulák házibuliba valahova a budai hegyekbe – egyébként fogalmam sem volt, kinél vagyunk, csak azt tudtam, ki hívott meg. Voltunk vagy harminc-negyvenen, az arcok nagy részét soha azelőtt és azóta sem láttam.
Valaki időközben beszerzett pár tűzijátékrakétát, mert hát mi lehetne jobb ötlet, mint éjfélkor fellőni őket. Az este telt-múlt, mindenki rendesen már ganajra vágta magát, amikor egyszer csak valaki sikítani kezdett, hogy »baszki tíz másodperc múlva éjfél!« Pánik, rohanás kifelé. Én elöl, lendületben, egy hátsó teraszajtó felé. Az ajtó olyan patyolattiszta volt, frissen suvickolva, hogy fel sem tűnt: kurvára csukva van. Michael Bay nagy totál szemből: orbitális sebességgel rohantam át a zárt üvegajtón, ami természetesen pókhálósra tört. Csodával határos módon egy karcolás nélkül megúsztam, videó pedig sajnos nem készült az esetről. Szerintem a srác azóta nem tartott ott több házibulit.”
×××
Garda Zsuzsa (Keep Floyding / At Night I Fly / Maya)
„Tizenvalahány évvel ezelőtt volt egy törzskocsmánk, a Rockrandi. Minden évben ott szilvesztereztünk. Ebben az évben a buli témája az ’ördögök és kurvák’ volt. Az akkori pasimmal (nevezzük Krisztiánnak) úgy gondoltuk, kicsit felrázzuk a népet, így én lettem az ördög, ő a kurva.
Átjött egy barátnőnk, aki sminkes volt és profin kifestette. Felvett egy fekete parókát, szexi fekete minit. Na, mondom, a magassarkú elbánik majd veled! Erre a csávó úgy vonult a magassarkúban, mint egy díva! Kész lett a mű és gyakorlatilag felismerhetetlen lett – és gyönyörű... Lementünk a kocsmába és ő volt ott a legszebb lány! (nevet)
Ekkor megérkezett kedves barátunk, meglátta a pasimat – akit évek óta ismert – és ledermedt... Aztán közelebb ment és elkezdte dícsérni... Először azt hittük, hülyéskedik, de ahogy belemelegedett, rájött a kocsma népe, hogy ez fel akarja szedni a Krisztiánt! (nevet) Persze ő sem volt rest, lágy, magas hangon válaszolgatott neki, mi meg majd megfulladtunk a röhögéstől.
Haver kérdezi, »mi bajotok van?« Mondjuk neki: »baszki, nem látod, hogy ez a Krisztián?« Persze jött a »kapjátok be, mi meg sikítottunk.” (nevet)
×××
Mihály Gergely (Angertea)
„A szilveszterrel kapcsolatban nagyjából az a tapasztalatom, hogy mindenki várja, készül rá, aztán általában tök szar bulik szoktak kerekedni aznap. Talán pont emiatt a túl nagy rákészülés miatt annyira átlagosak és felejthetőek ezek a bulik számomra. Nem emlékszem olyan szilveszterre, ami annyira maradandó lett volna…
2006-ban volt a Wackor zenekar 10 éves születésnapi bulija egy nappal szilveszter előtt Székesfehérváron a Fezen nevű helyen. Mivel óriási haverok vagyunk a srácokkal, mi is felléptünk az Angertea-vel. A koncert után Slayercsabi (Wackor dobos) apukájának a szolgálati lakásában volt az afterparty, ami iszonyat brutálisra sikeredett. Nyilván már a Fezenben is teljesen be voltunk készülve, de a szálláson további italozás ment elég durván… A ház tele volt emberekkel, és olyan metalhírességek is megfordultak ott, mint Bánfalvi Sanyi vagy Gabó Ádám. Nagyon kemény parti volt, és a végén kb. mindenki egymás hegyén-hátán a földön elterülve aludt. És ez egy nappal szilveszter előtt...
De elég sokat elmond az akkori mentális és fizikai állapotunkról, hogy másnap a több órás hazaút után még elmentünk Szegedre egy másik házibuliba is, ahol folytatódott az őrület. És akkor is bírtuk reggelig… Nagyon durva belegondolni ebbe mai fejjel. De megint csak az a következtetés, hogy nem a szilveszteri buli volt az emlékezetes, hanem ami előtte való napon történt…”
×××
Horváth István „Pityesz” (Beton)
„Nekem a szilveszter éjszakája általában, mint valami elátkozott nap volt jelen. Sokszor neveztem az utolsó péntek 13-nak az évben. (nevet)
Amikor – stílusosan és ideillően – az Underworld kocsmát vezettem évekig, a szilveszter, amellett, hogy az egyik legnagyobb forgalmú napunk volt, sajnos évekig, állandóan keresztbehúzta az egész meghittségét a napnak. A visszaszámlálás, a koccintás, a BUÉK jókívánságok, ujjongások, fogadalmak, akkoriban szinte minden évben elmaradtak, mert béna balesetek miatt vagy éppen szerelmi féltékenységekből adódóan és még sorolhatnám a különbözőbb botrányos eseteket 23:30 és 01:00 között tutira az utcán töltöttem a szilvesztert a rendőrökkel, a mentőkkel vagy éppen az említett ’problémák’ szereplőivel. (nevet)
Évről évre, notóriusan, mintha én erre lettem volna bekódolva, fél kettő felé koccintgattam már totálon lévő emberekkel és próbáltam utolérni őket mulatásban. (nevet)
De, persze voltak azért jobb szilvesztereim is… például egy igencsak kalandos milleniumi szilveszter Olaszországban, Velencében a FreshFabrik nagyobb részével, a Szent Márk téren tízezrekkel ünnepelve, vagy talán az egyik legemlékezetesebb mégis az a bizonyos 1998-as szilveszter volt az, amikor bokától combközépig begipszelt lábbal egymásba kapaszkodva Vörös Andrissal és még sokakkal éjfél után az UP! zenekar koncerjén ugráltunk az első sorban veszettül. Papp Szabi szakadt a nevetestől, amikor egyszer csak dőlt a dominó és estünk-keltünk a csúszos, pezsgőáztatta földön és üvöltve énekeltük, hogy »Nem az enyém ez a nap!« (nevet)
Természetesen az én֪ – aznap rám applikált – csodagipszem kettétört a lábamon, úgy ahogy volt. Nagy okosan – mert volt közöttünk néhány okos, mint általában szilveszterkor mindig (nevet) – próbáltuk a már megkötött, kettétört gipszet menteni, vízezve a wc-ben, de hát nem sikerült összeilleszteni újra. Vajon miért? (nevet) Örök emlékként meg mindenki még jól össze is firkálta az egészet mindenki! Volt a gipszen Publo Hunny, UP!, FreshFabrik aláírásoktól kezdve, a béna rajzokig minden, úgy nézett ki az egész a végére, mint valami elcseszett, összefirkált gipszköpet. (nevet)
Másnap az orvos, aki nagyon akkurátusan megvizsgált és a lelkemre kötötte, hogy pihentessem otthon a lábam, semmi buli, mert egy nappal egy térdsérülés után ez nagyon nem tenne jót, meglátott, behívott azonnal a rendelőjébe és megkérdezte, hogy mi ez a förtelem? (nevet)
Szabadkoztam, bocsánatáért esedeztem, emlegettem, hogy értse meg, azért ez egy olyan koncertesemény volt, ahol nekem kötelezően meg kellett jelennem, nem tehetek róla, meglöktek stb. Egy laza »ühüm!« után fogta levágta tiszta idegből a gipszet, majd hazazavart a picsába!” (nevet)
TARTALOM VÁSÁRLÁSAz Underworld magazin 2025/12. számából.
Közeledve az év végéhez körkérdést intéztünk hazai zenészek, zenekarok felé, kinek melyik volt a legemlékezetesebb szilvesztere, évzáró bulija? A beérkezett válaszokat több részletben közöljük. Ez itt a harmadik adag.



megtekintés » körkérdés, szilveszter, auraleak, gerő andrás, garda zsuzsa, angertea, mihály gergely, beton, horváth istván
És hogy bírja a zenédet? – Befejező rész
Bár a színpadon, a dalokban vagy az interjúkban ritkán találkozunk velük, de sok metalzenésznek van valamilyen házi kedvence, kisállata. Körkérdésünkben most (főleg) hazai muzsikusoktől érdeklődtünk ezekről a szőrös, pikkelyes, tollas vagy egyéb, állati bajtársakról....
interjú
És hogy bírja a zenédet? – 7. rész
Bár a színpadon, a dalokban vagy az interjúkban ritkán találkozunk velük, de sok metalzenésznek van valamilyen házi kedvence, kisállata. Körkérdésünkben most (főleg) hazai muzsikusoktől érdeklődtünk ezekről a szőrös, pikkelyes, tollas vagy egyéb, állati bajtársakról....
interjú
És hogy bírja a zenédet? – 6. rész
Bár a színpadon, a dalokban vagy az interjúkban ritkán találkozunk velük, de sok metalzenésznek van valamilyen házi kedvence, kisállata. Körkérdésünkben most (főleg) hazai muzsikusoktől érdeklődtünk ezekről a szőrös, pikkelyes, tollas vagy egyéb, állati bajtársakról....
interjú
És hogy bírja a zenédet? – 5. rész
Bár a színpadon, a dalokban vagy az interjúkban ritkán találkozunk velük, de sok metalzenésznek van valamilyen házi kedvence, kisállata. Körkérdésünkben most (főleg) hazai muzsikusoktől érdeklődtünk ezekről a szőrös, pikkelyes, tollas vagy egyéb, állati bajtársakról....
interjú